GLAS OCH KERAMIK / Figuriner / Figuriner 13522027
*
nr 1352 2027
Figuriner
3, Gefle. Höjd: 10-13 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 18:13:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 14:27:25
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figuriner gefle svensk keramik svenska keramiker
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
-
6103 Prydnadshundar
2 par, England. Höjd: 10-20
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:45
*
Figuriner
nr 1352 2027
Figuriner
3, Gefle. Höjd: 10-13 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 14:27:25 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figuriner gefle svensk keramik svenska keramiker
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15 -
6103 Prydnadshundar
2 par, England. Höjd: 10-20
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:45